vineri, iulie 30, 2021

Bilanțul cazurilor pozitive la nivel național

De citit!

Bilanțul cazurilor pozitive la nivel național

Potrivit autorităților, până astăzi, 7 iulie, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.081.090 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19), iar 1.045.351 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 60 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2127500,02
2.Arad2368020,03
3.Argeș2746930,05
4.Bacău2608800,04
5.Bihor2928600,01
6.Bistrița-Năsăud1188120,02
7.Botoșani1419000,02
8.Brașov4368700,02
9.Brăila1329910,01
10.Buzău1258530
11.Caraș-Severin1149000,02
12.Călărași1006110
13.Cluj5761420,04
14.Constanța42959-1**0,01
15.Covasna855700
16.Dâmbovița2250510,01
17.Dolj2669600,06
18.Galați2766310,03
19.Giurgiu1102900,04
20.Gorj921510,01
21.Harghita828700,01
22.Hunedoara2287220
23.Ialomița1079300,01
24.Iași4243330,03
25.Ilfov4513930,07
26.Maramureș2041620,03
27.Mehedinți833900,01
28.Mureș2398200,03
29.Neamț1898600,04
30.Olt1462700,03
31.Prahova3546270,10
32.Satu Mare1300940,04
33.Sălaj1095010,02
34.Sibiu2651320,03
35.Suceava2422400,02
36.Teleorman1372020,01
37.Timiș5436750,04
38.Tulcea844020,01
39.Vaslui1599410,01
40.Vâlcea1644700,03
41.Vrancea1069300,01
42.Mun. București183739170,03
43.Cazuri noi nealocate pe județe  429*-7
 TOTAL1.081.09060

- Advertisement -spot_img

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Slide Reclame animate Atelierul de imagini publicitate și marketing
online
Accesează pagina!

Ultima oră

Patriarhul Daniel-al doilea mesaj istoric! se înscrie astăzi, definitiv, în linia marilor ierarhi ai românilor! Vrednic este!

A trecut mai puțin de un an - Sf. Dimitrie, 27 oct. 2020 - de când Prefericitul Daniel a dat mesajul care a zguduit clasa politică și a ridicat inimile românilor: ”Dumnezeu nu se lasă batjocorit”! Răspunsul la amenințările cu restricții noi din partea guvernanților.

Mai multe articole de acest fel

- Advertisement -spot_img
%d blogeri au apreciat: